Duvar Boyası

Duvarlar İçin Doğru Boya Nasıl Seçilir?

Genellikle boya seçimlerinde aklımız karışır. Doğru duvar boyası nasıl olmalı ? Bu konuda ilk danışacağımız kişi dekorasyon hizmetleri veren iyi bir boyacı ustası veya boya malzemeleri satan hırdavatçılardır.

Duvar Boyası Renkleri
Saten Duvar Boyası
Saten Duvar Boyası

Saten boya, duvar boyaları arasında en parlak olanıdır ve silinerek kolayca temizlenebilir. Bu özelliği sayesinde, mutfak ve antre gibi çok kullanılan alanlar için kullanışlı bir seçimdir. Bu boyayı kullandığınızda, duvarlarınızdaki pürüzler kolayca fark edilebileceğinden, uygulamadan önce yüzeyinizin tamamen pürüzsüz olduğundan emin olun. Bu boya, kartonpiyer ve süpürgelik gibi geleneksel özellikleri vurgulamak için de kullanılabilir.


Mat Duvar Boyası
Mat Duvar Boyası

Mat ve düz mat emülsiyon, pürüzsüz ve kadifemsi yapısıyla çoğu iç duvar için uygundur. Mat emülsiyonun tutarlı pürüzsüzlüğü duvardaki kusurları gizlemek için harikadır. Düz mat emülsiyon ise daha da kadifemsidir ve modern dekorasyon planları için ideal olan biraz kireçli bir boyadır.


Yumuşak Parlak Duvar Boyası
Yumuşak Parlak Duvar Boyası


Yumuşak parlak boya, saten boya kadar parlak olmasa da yumuşak parlak boya, mat ve saten arasında bir yere sahiptir. Duvarlar ve tavanlar için ideal olan bu boya, iyi bir kapama, opaklık ve hafif bir parlaklık sağlar.

subazlı yumurta kabuğu duvar boyası
subazlı yumurta kabuğu duvar boyası


Su bazlı yumurta kabuğu boya, bu düşük parlaklığa sahip boya seçeneği dayanıklı olmakla kalmaz, su geçirmez özelliğiyle mutfak ve banyo duvarlarının yanı sıra ahşap işleri için de mükemmel bir seçimdir. Yumurta kabuğu boya yalnızca iç mekânlardaki ahşap ve metal yüzeylerde kullanılmalıdır. Dayanıklılığıyla özellikle pencere çerçeveleri ve denizlikler gibi çok fazla yıpranmaya ve aşınmaya maruz kalan yüzeyler için iyi bir seçimdir.

Hint ağacı boya

Hint ağacı duvar boyası


Hint ağacı boya, yumurta kabuğundan daha parlak olan Hint ağacı, daha yüksek parlaklığa sahip bir boya istiyorsanız iyi bir seçimdir ve kusurları gidermede mükemmeldir. Yumurta kabuğu boyada olduğu gibi Hint ağacı boya da yalnızca iç mekânlardaki ahşap ve metal yüzeylerde kullanılmalıdır.

Parlak Boya
Parlak Boya

Parlak boya, iç ve dış mekânlardaki ahşap için en iyi seçim olan parlak boya, tam parlak adı verilen orta ve yüksek parlaklıkta bir boyadır. Her iki parlaklık da ahşap yüzeylere ayna etkisi verir ve herhangi bir tasarım öğesini vurgulamak için iç ve dış mekânlarda kullanılabilir. Bu boya da silinebilir. İç mekân projeleri için su bazlı parlak boyaları seçin ve dış mekân boya işleri için yağ bazlı boya kullanın.

Her türlü duvar boyası işleriniz için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

0 312 269 79 57

0 530 520 44 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir